Ako som predala dedinské mačiatko za 200 eur € € €

Toto je krátky príbeh o tom, ako som vďaka dobrej fotografii predala obyčajné mačiatko za 200 eur.

Fotografia predáva! Je to známy fakt, ktorým sa riadi mnoho veľkých firiem a obchodov.

Trh je zaplavený neskutočným množstvom produktov, ak chce človek uspieť a ten svoj úspešne predať, môže mu pomôcť práve výber vhodnej a kvalitnej fotografie. Obrázok musí zaujať a jasne vystihovať čo je na predaj.

Približne pred rokom sa mojej mačke narodilo mačiatko. Bol to neočakávaný prírastok a aj keď bol krásny a roztomilý, nemohla som si ho nechať. Najskôr som ho chcela darovať, ale bála som sa, či sa dostane do správnych rúk.

Rozhodla som sa preskúmať trh s domácimi miláčikmi. Cena za neznačkové dedinské mačiatko v malom mestečku vo Švajčiarsku sa pohybovala v rozpätí od 25 do 120 eur.

Pozrela som sa na to malé chlpaté klbko a rozhodla som sa uviesť ho na trh s počiatočnou cenou 200 eur. Urobila som mu vtedy najlepšiu fotku, akú som vedela (aj s použitím zásad z mojej knihy zdarma ►) a umiestnila na niekoľko inzertných stránok online.

V priebehu hodiny som mala troch vážnych záujemcov.  O ďalšie tri hodiny už 200 eur vo vrecku a o štyri labky doma menej.

Na tomto príbehu som na vlastnej koži zažila, ako môže kvalita fotografie ovplyvniť cenu predávaného produktu (v tomto prípade živého tvora) v rekordnom čase.

Preto vás vyzývam, milí fotografi, zdokonalujte svoje fotografické umenie. Nikdy neviete, kedy sa vám bude hodiť.

Simona Chicevič
„Som nadšená fotografka a pomôžem vám skamarátiť sa s vašou zrkadlovkou.“ Môj príbeh si prečítate tu>>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.