Čo vám o chodení naboso nikto nepovedal

Štyri zásadné veci, ktoré vám nikto nepovedal!!!

Chodenie na boso pre mňa znamená slobodu a spojenie sa s našou matkou Zem. Zároveň mi prináša rôznorodé pozitívne pocity, ktoré zažívam pri kontakte s mnohými povrchmi a cítim, ako sa moje telo dobíja energiou a šťastím. (Kto som? No predsa bosá fotografka. Môj príbeh si prečítate tu.)


Naše holé nohy – to je nepochybne tá najzdravšia obuv na svete. Je vodotesná, nepremokavá so semipermeabilnou membránou (nemohla som si tento pojem z biológie odpustiť, je len jeden z mála, ktoré som si zo školy zapamätala, ale veľmi sa hodí – znamená to, že pokožka je čiastočne priepustná) a je možné ju impregnovať. Má integrované akupunktúrne masážne vložky. Tie sa aktivujú, keď beháme po rôznych povrchoch.

Takto by som mohla pokračovať ešte dlho, ale o pozitívach sa už napísalo veľa. A aj keď sa považujem za optimistu, nedalo mi nenapísať niečo o tmavej strane nenosenia topánok.  

1. Spôsobuje nenávisť

Chodenie na boso spôsobuje prudkú nenávisť voči doposiaľ nosenej obuvi. Nákup barefoot obuvi zaťažuje rodinný rozpočet, nehovoriac o tom, aký ťažký a zdĺhavý je nakupovací proces. A to čakanie na zásielku. No comment. Poznáte to?

2. Večne špinavé nohy

Ďaľšou nevýhodou chodenia naboso je okrem väčšej spotreby mydla a vody riešenie problémov typu ,,Ako vojdem do môjho príbytku tak, aby neboli všetky podlahy a koberce špinavé?“

3. Občasné zranenia

Nevyhnutne prídu aj občasné zranenia. Môže vám vojsť do cesty špicatý kamienok, malý kúsok skla, zatúlaná škrupinka od orechu (tá bolí najviac) samozrejme otočená ostrou stranou hore (Murphy), hračky vašich ratolestí, psova polo ohryzená kosť… Doplňte si podľa vlastných skúseností. Zoznam je dlhý.

4. Pozrite na ňu!

Posledným negatívom, ktoré vnímam pri chodení naboso sú vyčudované pohľady okolia, pri pohybe na verejnosti s mojimi ,,božími topánkami“ na nohách.

Napriek tomu všetkému, behám kedy sa len dá, bosá. Keď sa ma niekto opýta prečo nemám topánky…

Odpoviem: Lebo mi to robí dobre!

Ak sa človek pýta s príchuťou sarkazmu v hlase, dlhšia debata nemá zmysel. Občas sa ale niekto pýta so záujmom a vtedy debata nemá konca. Bosonožec vycíti potencionálneho bosonožca aj na sto kilometrov.

Je to zdravé a zadarmo, tak šup, vyzujte si topánky a vybehnite na dvor, na trávu, na kamene. Odporúčam, ale na vlastnú zodpovednosť!

Je mi zima!

Počasie je bláznivé, ale napriek tomu vám nič nebráni vybehnúť von len na pár minút. Dopriať si slobodu a trochu sa uzemniť nevyjde na vnivoč. 🙂

Ako fotiť fotografie s rozmazaným pozadím, aké je na titulnej fotografii, nájdete v mojej elektornickej knihe zdarma tu.

Treba sa chrániť! 
Autorka článku (Simona Chicevič) vychádza zo svojich vlastných skúseností a nenesie zodpovednosť za akékoľvek ujmy na zdraví. Informácie z článku používajte na vlastnú zodpovednosť a podľa vlastného uváženia!
Simona Chicevič
„Som nadšená fotografka a pomôžem vám skamarátiť sa s vašou zrkadlovkou.“ Môj príbeh si prečítate tu>>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.